Złocenia i renowacja naczyń liturgicznych

 

Renowacja naczyń liturgicznych

Patena, kielich, relikwiarz, monstrancja, kadzielnica – każde naczynie liturgiczne pod wpływem działania czynników zewnętrznych traci swój połysk i dostojny wygląd. Aby zachować odpowiedni prezencję naczyń liturgicznych  konieczna jest dbałość i odrestaurowanie dawnego wyglądu i świetności. Warto pamiętać o tym, iż tylko profesjonalnie wykonana renowacja naczyń liturgicznych przedłuży ich żywotność na kolejne lata. Dzięki nabytemu doświadczeniu i fachowej wiedzy stosujemy tylko sprawdzone i skuteczne techniki. W naszej pracowni brązowniczej troskliwie poddajemy naczynia liturgiczne konserwacji, restauracji a także renowacji. Jedną z technik jest polerowanie, które usuwa drobne zarysowania – tak aby powierzchnia stała się gładka i błyszcząca.

Złocenia – oferta

Oferujemy pełny zakres złocenia i srebrzenia naczyń liturgicznych. Naczynia liturgiczne pozłacane złotem nabierają blasku i zyskują zdecydowanie lepszy wygląd. Na umieszczonych poniżej zdjęciach pokazujemy przykłady naszych prac w zakresie złoceń i renowacji naczyń liturgicznych i przedmiotów kultu religijnego.

Właściwości złota

Złoto prawie nie reaguje z innymi pierwiastkami, pozwala to tworzyć powierzchnie charakteryzujące się wyjątkową trwałością i odpornością na korozję. Nie reaguje na wpływ większości kwasów zwłaszcza stężonego kwasu solnego a co istotne jest niewrażliwe na wodę, parę wodną. Jedynym zagrożeniem są mieszaniny kwasów utleniających.

 

Skontaktuj się z nami bądź wyślij wiadomość przez formularz.

Przykłady złoceń i renowacji naczyń liturgicznych

zlocenia i renowacje naczyn liturgicznych - relikwiarz zlocenia i renowacje naczyn liturgicznych -kadzielnica zlocenia i renowacje naczyn liturgicznych - puszka

 

 

Zapisz

Zapisz